TOP 10 filmów o ciąży

Odkąd jestem w ciąży, dużo bardziej temat ten jest dla mnie pociągający, dużo bardziej zwracają moją uwagę na ulicy dziewczyny, które też spodziewają się dzieci i chętniej rozmawiam o wszystkich co związane z Maluchami. Jest to chyba dosyć naturalne zjawisko, w końcu w jakiś sposób zawsze czujemy się blisko osób, które znajdują się w podobnej sytuacji życiowej do nas. Ostatnio zaczęłam też zwracać uwagę na to, jakie filmy i książki wybieram i okazało się, że czasem nawet podświadomie ciągnę w kierunku pozycji o tematyce związanej z ciążą i macierzyństwem. Dlatego podzielę się z Wami moim rankingiem filmów, które ostatnio widziałam, a które z czystym sumieniem mogę polecić. Zapraszam:)

1. Czas na miłość

Jeśli nie macie pomysłu jak przekonać Męża do trzeciego dziecka, to koniecznie musicie zobaczyć jak robi to główna bohaterka “Czasu na miłość”:)

Może czas na dziecko “na wszelki wypadek”? Żeby drugie nie czuło się głupie, jeśli jedno okaże się genialne. Przy trójce, mielibyśmy dwójkę szczęśliwych matołków.

Pierwsze miejsce daję filmowi, który niekoniecznie jest o ciąży i rodzicielstwie, ale przede wszystkim o miłości. Dzieci są tutaj pewnego rodzaju tłem. Jak to zwykle w filmach, rodzice nawet przy małych dzieciach, mają mnóstwo czasu dla siebie i właściwie dzieci chyba same zajmują się sobą, więc trudno tu mówić o tym, ze jest to obraz prawdziwego życia, jednak dialogi w tym filmie, jego klimat i muzyka, tworzą tak ciepłą atmosferę, że po prostu chce się go oglądać i do niego wracać!

7563710.3

2. Bez mojej zgody

Na drugim miejscu film o trudnych wyborach. Czy można ratować zdrowie i życie jednego dziecka, poczynając drugie dziecko? Co dzieje się, gdy drugie dziecko odkryje prawdę, o tym, dlaczego przyszło na świat?

7321716.3.jpg

3. Pierwsza miłość (1974)

Filmów o tym tytule jest sporo. Ja mam tutaj na myśli film Kieślowskiego z 1974 roku. Pokazuje on przebieg ciąży, zawarcie małżeństwa oraz poród. Bohaterami jest para młodych ludzi, którzy dowiadują się, że będą rodzicami i muszą szybko wydorośleć. Oglądając film, trudno nie zauważyć, jak bardzo zmieniła się służba zdrowia i podejście ludzi od tamtych czasów.

Bez tytułu.png

4. Juno

Film o dylematach nastoletniej dziewczyny, która zachodzi w ciąże i szuka adopcyjnych rodziców dla swojego dziecka. Ciekawy, poruszający i z humorem. Pozbawiony moralizowania, nie narzucający  żadnych postaw  i pozwalający widzowi na własną ocenę.

7186730.3.jpg

5. Och, życie

Idealny na brzydką pogodę za oknem, film z poczuciem humoru i całkiem przyjemnym klimatem. Oczywiście nie ma dużo wspólnego z realnym życiem, jednak w zabawny sposób opowiada o ciekawej przygodzie dwojga ludzi, którzy się nie znoszą, a którym przychodzi razem wychowywać dziecko. Jak im to idzie? Zobaczcie 🙂

7359176.3.jpg

6. Pograbek

Film o pragnieniu posiadania dziecka, dotykający (a może nawet przekraczający?) granicy moralności i etyki. Akcja rozgrywa się w scenerii wiejskiej, a bohaterami są prości ludzie, którzy bardzo chcieliby mieć potomstwo, ale niestety nie jest im to dane. Co raz bardziej desperacko szukają rozwiązania swojego problemu..

7329957.3

7. Dziecko Rosemary

Film opowiada o kobiecie, która dowiaduje się, że jest w ciąży i ..  to dopiero początek jej dramatu. Dziewczyna najpierw orientuje się, że nie może ufać sąsiadom, swojemu lekarzowi, a nawet swojemu partnerowi. Okazuje się, że przedmiotem zainteresowania wszystkich tych osób jest jej nienarodzone dziecko…

Nie polecam oglądać na noc, chyba, że macie naprawdę mocne nerwy 🙂

7148893.3

8. Nigdy nie mów nigdy

Film nie jest może ambitny, ale klimat ma naprawdę przyjemny. Główna bohaterka bardzo pragnie realizować się w roli matki. Obok wątku dziecięcego pojawia się też oczywiście wątek romantyczny. Nie jest to film z gatunku tych, które dają do myślenia i pozostają w pamięci na długo, ale raczej taki, który pozwala się rozerwać i odstresować, a czasem właśnie takich potrzeba 🙂

7296141.3.jpg

9. Ono

W przypadku książki “Ono”, rozważałabym tu pierwsze lub drugie miejsce, ale film niestety jak to zwykle bywa z ekranizacjami, jest bardzo rozczarowujący. Mimo wszystko, uważam, że warto obejrzeć. Myślą przewodnią filmu jest to, że ONO SŁYSZY. Głowna bohaterka zachodzi w przypadkową ciążę i nagle dowiaduje się, że dziecko, które jest w jej brzuchu, słyszy każde słowo. Pod wpływem tej wiadomości, zaczyna do niego mówić i opowiadać mu o dobrych i tych złych stronach życia.

6938274.3

10. Jak urodzić i nie zwariować

Ten film zasłużył, żeby go tutaj uwzględnić, aczkolwiek dopiero na ostatnim miejscu, gdyż w żaden sposób nie zachwyca i chwilami bywa irytujący banalnością. Opowiada o losach piciu par, które spodziewają się dzieci. Widziałam go dwukrotnie i za pierwszym razem, zupełnie mi się nie podobał, ale za drugim razem, gdy byłam już w ciąży wiele rzeczy stało mi się bliższe i faktycznie film wydał się całkiem przyjemny.

7466484.3.jpg

Jest jeszcze trochę filmów w tej tematyce, chociaż niektóre są tak banalne lub tandetne, że niestety nie warto ich oglądać, dlatego uwzględniłam tylko te, które mogę polecić.

Dajcie znać, czy zgadzacie się z moim rankingiem i  co byście do niego dopisały?  🙂

Miłych seansów!

 

Podoba Ci się ten post? Jeśli tak, zostaw komentarz lub daj mi like na fb.  To mnie bardzo motywuje i dzięki temu wiem, że to co robię MA SENS!

Dziękuję!